Jak reklamovat platbu u banky v případě podvodné loterie?

10.4.2018 Podvod

Dobrý den, vsadila jsem online loterii, sázení v syndikátu. Výhra činní necelých 18 000 EUR. Nyní chtějí zaplatit 12% provizi před odesláním výhry, mají to napsané už v podmínkách na svých stránkách. Zajímá mě, v případě že se bude jednat o podvod a společnost nedodrží smlouvu, je možné podat reklamaci platby u banky? A jaká by asi byla úspěšnost? Děkuji

Dobrý den,

samozřejmě se jedná o podvod. Podobným pohádkám tu máme věnovanou celou sekci Podvod. Tyto velmi primitivní způsoby okrádání budou fungovat tak dlouho, dokud lidé budou věřit na zázračné zbohatnutí a budou dobrovolně posílat své peníze neznámým cizincům do zahraničí.

Pokud své peníze podvodníkům dobrovolně pošlete, u banky s reklamací neuspějete. Banka odpovídá za škody, které způsobila (např. pokud by došlo k technickému selhání a někdo si neoprávněně vybral peníze z vašeho účtu bez Vaší autorizace). S kým si na internetu píšete, kde hrajete loterie, komu posíláte peníze - to jsou přece jen a pouze Vaše svobodná rozhodnutí, do kterých bance vůbec nic není. Banka není chůva ani charita, která by měla ambice zachraňovat špatná životní rozhodnutí svých klientů. Škodu byste musela vymáhat po pachateli, kterého těžko Policie vypátrá, neboť tito podvodníci obvykle sídlí v zemích se špatnou vymahatelností práva (Afrika).