Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #10264, Výhra v loterii ze zahraničí

Je nabídka na rozdělení loterijní výhry skutečná nebo podvod?

29.5.2020 Podvod

Dobrý den, oslovil mě cizinec, že vyhrál velkou výhru v loterii, našel si můj email v celosvětové databázi emailů a z výhry chce darovat 10% z její části a rozdělit mezi 5 lidí po celém světě aby on sám pomohl chudým a nemocným zajistil práci. A chce aby obdarovaní udělali totéž ve své zemi. Nic víc zatím nepožaduje. Aby částku poslal šekem, chce mou adresu a tel. číslo. Jak tomu mam rozumět? Jedná se o podvod? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

jedná se o klasický podvod, kdy z Vás cizinec bude pod různými záminkami pouze tahat peníze (na přepravu, notáře, pojištění, bezpečnostní kód k zásilce a podobné nesmysly). Vy si řeknete "pár korun sem, pár korun tam, ale budu bohatá, tak to zaplatím". Samozřejmě nikdy žádné peníze zpět nedostanete. Nic jako celosvětová databáze emailů neexistuje