Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #9437, Telefon zdarma za poštovné

Telefon zdarma za poštovné, Podvod

27.3.2020 Podvod

Stejna hloupost jako 2 dotazy prede mnou ohledne podvodu s telefonem, platbu 38 Kc jsem poslala i s udaji o karte, adresou, tel. a emailem. Platba byla odeslana. Kartu jsem asi 2 hodiny po te zablokovala. Ale ma otazka zni - nemuzou si ted na me nechat podvodnici zridit jiny bezny ucet, prat pres nej penize nebo vzit pujcku? Jak pisou ve varovani na novinkach? Cislo O.P. ani R.C. jsem nikde nevyplnovala. Mam to hlasit na policii, abych mela pripadne neco v ruce, kdyby na me nekdo vyrukoval, ze neco dluzim? Jak postupovat? Dekuji za odpoved.

Dobrý den,

podvodníci naštěstí tyto údaje (jméno, adresa, tel., email) nijak zneužít nemohou. Pro zřízení účtu by potřebovali kopii dvou dokladů totožnosti. Zablokování karty bylo správné. Věc můžete ještě nahlásit Policii ČR, ale šance na vypátrání pachatelů (i vzhledem k nízké škodě) je spíše teoretická.