Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #5297, Prodej zboží do Nigérie

Prodej zboží do Nigérie, Podvod

18.10.2018 Podvod

Zdravím všechny, chtěl bych se zeptat na tohle. Mám podobný případ, napsala mi paní, jenž je na služební cestě na Slovensku, navíc v krkolomné češtině, že má zájem o moje zboží. Pak hned na to mi přišel email z ING direct payment, že mi poslala částku převyšující zboží a já že mám hned zboží poslat někam do Nigérie pro jejího bratrance. Takže poslal jsem a nyní za převýšenou částku musím provést refundaci přes Money gram, po té začaly nastávat problémy a refundace se zvyšovaly (jednou důvod byl, že zrovna v bance probíhaly aktualizace databáze a platba se mi zdvojila, čili zbytek musím vrátit, poté zas výmluva že, pán co si měl vyzvednout peníze z money gramu, které jsem poslal, měl autonehodu a ztratil formulář o převzetí (dokonce mi přišel email z nemocnice i s fotkou oběti, což absolutně nechápu, a nyní jsme na refundaci 7 000 Kc, a nevím jestli ji provést, už jsem poslal asi 5 000 Kč celkem. Jinak komunikujeme přes WhatsApp, což ve mně vzbuzuje důvěru. Ted tedy nevím, jestli je to podvod, který je tedy perfektně propracovaný nebo skutečnost. Dá se v bance ING nějak zjistit dle kódu, zda se jedná o podvodnou transakci nebo je skutečná. Děkuji velice všem.

Dobrý den,

jedná se o klasický podvod, zaplacené peníze a odeslané zboží již zpět nedostanete. Při prodeji zboží platí jednoduché pravidlo: "Dokud nemáte peníze na účtu, zboží neodesíláte". Podvodníkům vůbec nejde o Vaše zboží (to skončí nedoručené v Africe na smyšlené adrese), jen z Vás chtějí tahat peníze. Sám si položte otázku, proč by někdo z Nigérie nakupoval na českém bazaru (Vy také nenakupujete na tom nigerijském).