Jaký je vztah kryptoměn a zákona o DPH?

19.12.2021 Podvod

Dobrý den, obracím se na Vás s žádostí o radu. V současné době řeším podvod tzv. "kryptošmejdů", podvodných firem, které pod záminkou pomoci s investicemi do kryptoměn lákají z lidí peníze. Jedni z nich se schovávají za údajnou edukaci v oblasti kryptoměn. Moje maminka, důchodkyně, jim naletěla a přišla o veškeré své úspory. Tato firma zasílá vědomostní dotazník, jenž je nutno správně vyplnit, jinak není možné dostat zpět ani část investovaných peněz. Abych byla schopna na otázky odpovědět, ležím v problematice kryptoměn už měsíc. Na jednu otázku však nikde nemohu najít odpověď. Proto se na Vás obracím. Byla bych Vám velice vděčná, kdybyst znal odpověď, případně mne odkázal na nějaký zdroj. Otázka, se kterou si nevím rady, zní:Podléhají kryptoměny zákonu o DPH? a) Ano, pouze v Polsku a Estonsku (to by vylučovací metodou mohla být potencionálně správná odpověď, ale nevím, jak to v těchto státech mají a zda se DPH platí pouze zde...) b) Ano, v každé zemi, ve které jsou používány c) Ne, pokud je hodnota držené kryptoměny nižší než 10 000 eur d) Ne, ale pouze v Evropské unii Netuším ani, zda-li tato otázka má vůbec řešení z nabízených možností. Jakékoli nasměrování by mi v tuto chvíli moc pomohlo. Velice Vám děkuji za Váš čas.

Dobrý den,

podvodníci si z Vás dělají jen legraci, ani po vyplnění dotazníku či kvízu Vám peníze nevrátí. Nemá smysl si s tímto lámat hlavu. Smiřte se se ztrátou investovaných peněz a pro příště si pamatujte, že své peníze nesmíte nikdy posílat neznámým společnostem.