Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #2441, Prodejce neposlal zaplacené zboží

Prodejce neposlal zaplacené zboží, Podvod

23.1.2016 Podvod

Dobrý den, koupil jsem zboží přes internet a poslal peníze předem na účet u vaší banky. Prodejce mi ovšem balíček neposlal, a prodejce už nelze kontaktovat (neodpovídá na maily, ani na telefon a sms). Existuje nějaká možnost vrácení peněz, nebo alespoň zprávy předání zprávy majiteli účtu? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

nejsme banka, ale poradenský portál. Žádná banka nemůže zabavit někomu peníze a poslat je jinému. Stejně tak nemůže předávat zprávy majiteli účtu či informace o něm. Nezbývá tedy než věc oznámit Policii - v tuzemsku se tyto podvody daří vcelku objasňovat, neboť pachatelé nebývají příliš inteligentní (u zahraničních podvodů je objasnitelnost nulová).

Přes internetové bazary, které negarantují ochranu kupujícího v případě neposlání zboží, doporučuji nakupovat položky max. v řádu stokorun, jinak je to vždy riziko (je jedno, platí-li se na účet či dobírkou). Tedy optimálně aukro či ebay a ještě jen prodávající, kteří mají min. desítky pozitivních komentářů.