Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #19337, Poslala jsem podvodníkovi peníze, banka nechce nahradit škodu

Poslala jsem podvodníkovi peníze, banka nechce nahradit škodu, Banka

4.10.2022 Banka

Pokračování dotazu č. 19330: Dobrý den, banka mi sama navrhla reklamaci, kterou pak zamítla. Dělala si ze mně legraci? Bankovní úředník mi sám řekl, že když ta transakce byla jiná než obvyklá, měli by mi reklamaci uznat. Transakce ještě neproběhla, byla na půl cesty. Finanční arbitr je pak k ničemu, když se ztotožní s názorem banky. Prosím nepleťte si dobrou vůli s vůlí zmanipulovanou a nezastávejte se podvodníka taky. Kdo je nadřízený bance?

Dobrý den,

podvodníka se určitě nikdo nezastává, škodu po něm vymáhejte. Musím se ale zastat banky a Finančního arbitra. Pokud někomu vlastní chybou pošlete peníze, banka Vám škodu nahradit nemůže. Pobočkový pracovník o náhradě škody rozhodovat nemůže, v dané chvíli nezná všechny detaily a nemá rozhodovací pravomoc - proto Vám poradil, abyste si podala reklamaci. V rámci reklamace bylo vše důkladně přezkoumáno a bylo potvrzeno, že pochybení nebylo na straně banky. Ke stejnému závěru dospěl i Finanční arbitr. Peníze z banky odeslány buď byly nebo nebyly - žádné "na půl cesty" neexistuje. Jakmile peníze banku opustí, platbu stornovat nejde.