Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #14484, Falešný přítel má o mě zájem a chce peníze

Falešný přítel má o mě zájem a chce peníze, Podvod

I

Pokračování dotazu č. 14481: Dobrý den, jen jsem zapomněla dodat, že s daným mužem probíhají videohovory, takže vím, že je skutečný. To mě na tom zaráží, posíláme si fotky atd. Všechno až moc sedí. Ale pro zajímavost posílám poslední komunikaci s bankou i s odkazem na banku.

Havininternation Bank elektronické oznamovací služby (Hens) VÍTEJTE V ODDĚLENÍ IKT ÚŘADU IAMTN. Vážený zákazníku není možné, aby peníze převedené na váš účet byly zpracovány z účtu odesílatele, laskavě proveďte platbu zítra a do 24 hodin po této platbě obdržíte převod na svůj účet zde jsou níže uvedené platební údaje Název účtu: Ovál banka Jméno příjemce: Alekuwe kingsley IBAN: IT11Z0338501600006572567816 Číslo účtu. 4219510005445181 BIC: ITBBITMMXXX Adresa: Via bisceglie 120.20152 milano Itálie Poznámka: tato banka je přidružená k naší bance, takže nám kindly pošlete potvrzení o platbě k potvrzení. Ochrana osobních údajů a zabezpečení údajů o vašem bankovním účtu je důležité nás. Pokud si přejete, abychom nezobrazovali zůstatek na vašem účtu v každé upozornění na transakci, které vám bylo zasláno e-mailem.

Přijde mi, když rozkliknu odkaz, že je to klasická webová stránka. Z čisla účtu v té Oval bank asi nic nezjistím, že? Děkuji

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

jedná se skutečně o podvod. Buď si vezmete mou radu k srdci, nebo přijdete o 1 900 EUR (cca 50 000 Kč), které se chystáte podvodníkovi zaslat. Vytvořit falešné webové stránky banky včetně přihlašování a následné "show" s připsáním peněz zvládne dnes za jedno odpoledne i průměrný středoškolák. Anglicky si s Vámi přes videohovor bude také povídat kdekdo (zejména, když z Vás chce vytáhnout 50 000 Kč). Buď se vzpamatujete a přestanete věřit podobným nesmyslům, nebo se zařadíte k nemalé skupině podvedených. 

Ještě jednou - žádná taková banka neexistuje, email je psaný špatnou češtinou (přeloženo Google translatorem), italská, turecká ani jiná banka s Vámi nikdy nebude komunikovat česky a hlavně - takto banky s klienty opravdu nikdy nekomunikují. Bankám je jedno, jestli se někdo rozvádí, potřebuje peníze či cokoliv jiného. Nikdy klientům takto neorganizují platební styk, aby vyzývaly protistranu k zaplacení. 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Kapesné pro děti: Kdy s ním začít a kolik peněz dětem dávat?

Kapesné pro děti: Kdy s ním začít a kolik peněz dětem dávat?

20.9.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Naučte děti hospodařit díky kapesnému. Mladším dětem stačí prasátko, pro větší se hodí dětský účet. Poradíme, kdy s kapesným začít a kolik peněz dávat.

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

19.9.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Jak pomoci dětem se startem do života? Přece pomocí stavebního spoření. Podobně uvažuje řada lidí. Stavebko totiž přináší ze všech spořicích produktů nejlepší zhodnocení. Má ale svá specifika – a o stavebním spoření pro děti to platí dvojnásob.

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

15.9.2021, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Dá mi banka hypotéku, jakou potřebuji? Nebo odejdu s prázdnou? To jsou otázky, kterou řeší každý žadatel o hypoteční úvěr. O tom, jaká bude odpověď, rozhoduje několik faktorů. A jedním z nejdůležitějších je vaše bonita. Proto vám řekneme, co tento pojem znamená a z čeho výpočet bonity vychází.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

PV

#15415, Pronájme bezpečnostní schránky, Banka, 23.9.2021

Dobry den, prosím pěkně, disponuje pobočka ČNB Ostrava bezpečnostní schránkou pro fyzické osoby? Nikde nemohu najít, zdali Ostrava tímto disponuje a jaké má podmínky nájmu.

Dobrý den, centrální banka (ČNB) neposkytuje běžné bankovní služby retailové ani korporátní klientele (bezpečnostní schránky fyzickým osobám nenabízí). 

RF

#15414, Insolvence, Exekuce a insolvence, 23.9.2021

Dobrý den, jsem 51 měsíců v insolvenci. Chtěl bych insolvenci předčasně doplatit. Správce k částce co mi zbývá doplatit do 100% připočítává 4% a DPH jako odměnu. Na můj dotaz co to je za odměnu mi odpověděl, že je to odměna za mimořádnou splátku nad rámec měsíční splátky. Má na to nárok?

Dobrý den, ano, ins. správce má nárok na odměnu 4% (+DPH) za dosažení vyššího výtěžku tzv. jinými cestami (pro zpeněžení majetku platí jiné tarify).

TS

#15413, Insolvence, Exekuce a insolvence, 23.9.2021

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je možné po schválení insolvence zažádat o fixní splátku, která by byla vyšší než je částka, kterou mi srážejí ze mzdy. Mám pracovní nabídku, kde bych vydělával více, ale musel bych pracovat na IČ. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, podnikatelům se vždy stanovuje fixní výše splátek na základě očekávaných obratů (technicky není možné počítat srážky stejnou cestou jako ze mzdy v případě zaměstnání). Změnu oznamte ins. správci a domluvte se na fixní výši splátek. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 15 400 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR