Mám se obávat, že při platbě přes PayPal musím zadat číslo karty?

19.1.2021 Podvod

Dobry den, objednávala jsem přes PayPal zboží z eBay a poprvé se mi stalo, že jsem se při platbě musela přihlásit na PayPal účet a zadat číslo platební karty, datum expirace a CVC kód. Když jsem to zadala, přišel mi SMS kód, který jsem vyplnila, ale přesto se platba neuskutečnila. Nešlo o nějaké podvodné jednání?Mám se strachovat o platební kartu? Nebo je v pořádku, že i při platbě přes PayPal se někdy musí žádat číslo karty?

Dobrý den,

při první platbě kartou přes PayPal se tyto údaje zadávají (stejně tak při expiraci karty a registraci nové platební karty). Nicméně pokud platba neproběhla (nebo se nejednalo o první platbu či případ expirace karty), mohlo se jednat o podvod, kdy Vám byl podstrčen emailem odkaz na falešný web podvodníků, kterým jste sdělila velmi citlivé údaje (pomocí kterých Vám mohou vybrat peníze z účtu). Máte-li podezření na podvod, neprodleně zablokujte svou platební kartu.