Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #22955, Američan v Sýrii mi chce poslat peníze

Američan v Sýrii mi chce poslat peníze, Podvod

12.2.2024 Podvod

Dobrý den, měl bych dotaz. Na sociálních sítích mě kontaktovala Američanka, která slouží v Sýrii jako voják. Po pár dnech komunikace mi sdělila, že má u sebe větší obnos peněz, které nemá jak utratit a kam vložit. Vzhledem ke zhoršování válečné situace by byla ráda, kdyby mně vetší finanční obnos mohla poslat přes společnost FedeX . Jedná se v přepočtu cca o 1 000 000 Kč. Jediné co chce tak jsou údaje jako je jméno, příjmení a adresu. Všude čtu o podvodnících, kteří vymáhají peníze, ale tento postup je opačný. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

jde o stále stejný podvod. Po sdělení údajů Vám začnou chodit emaily a prosby o uhrazení poplatků. Podvodník se s Vámi bude bavit tak dlouho, dokud budete ochoten posílat peníze. Opravdu Vám žádná cizinka nepošle jen tak 1 mil. Kč.