Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #14022, Jak zabránit podvodům?

Jak zabránit podvodům?, Podvod

26.4.2021 Podvod

Dobrý den, jen se chci zeptat, zda a jak je možné zakročit vůči podvodníkům, kteří Vám nabízejí ohromné výhry v loterii a přitom Vás chtějí připravit o peníze. Mají už vymakanou strategii, vytvořeny stránky s fotografiemi “výherců”. Zda existují nějaké www stránky atd. Děkuji

Dobrý den,

podvody tu bohužel byly, jsou a budou. Jediným efektivním opatřením je trvalé vzdělávání obyvatelstva a používání selského rozumu. Stejně jako se malým dětem vysvětluje, že nemají chodit pryč z cizími lidmi, tak se i dospělým musí neustále klást na srdce, že nemají poskytovat své těžce vydělané peníze neznámým cizím osobám, které jim slibují pohádkové zbohatnutí (výhra v loterii, dědictví, bezpracný výdělek, atd.).