Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #8986, Falešný kupující ze zahraničí

Problém se zasláním peněz za prodaný telefon do Británie - je to podvod?

17.2.2020 Podvod

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, prodávala jsem telefon do Británie za 5 600 Kč (5 600 Kč + poštovné, takže celkově 6 800 Kč). Jenže pán kterému jsem ho prodávala mi říkal, že peníze poslal. Jenže banka mi pak psala, že mám prvně poslat telefon, poslat podací lístek, že jsem to poslala a pak mi budou účtovány peníze na účet. Přišlo mi to zvláštní, ale udělala jsem to. Jenže jak jsem poslala telefon, tak peníze pořád nikde. Banka mi psala, že mám poslat 3 200 Kč, aby mi poslali peníze. Protože ten pán musel poslat celkově 10 000 Kč, protože minimální částka byla 10 000 Kč (cituji banku). A já teď nevím, jestli to tak opravdu je nebo se jedná o podvod. Jinak ten pán telefon už má a už ho využívá. Děkuji za odpověď :)

Dobrý den,

jedná se o klasický podvod, kdy kupující o Váš telefon vůbec zájem neměl a jen se z Vás (bohužel úspěšně) snažil vytáhnout peníze. Nikdy nesmíte zboží odeslat před připsáním peněz na účet. Celou dobu s Vámi komunikoval podvodník a to i jménem falešné banky. Selským rozumem se ptejte sama sebe, proč by si někdo z Británie kupoval mobil na českém bazaru. Vy také běžně nakupujete elektroniku v rumunských bazarech?