Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #10873, Zneužití osobních údajů

Zneužití osobních údajů, Podvod

I

Dobry den, naletela jsem financimu podvodnikovi, poslala fotku OP do Anglie. Muze byt zneuzita? Co mam delat?

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

kopie OP zneužitelná být může (do hlavy podvodníka nevidíte, netušíte co zamýšlí), doporučuji okamžitou blokaci OP.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Nejvyspělejší technologie u pneumatik

Nejvyspělejší technologie u pneumatik

30.10.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Pilot Alpin 5: jedna z technologicky nejvyspělejších zimních pneumatik značky Michelin

3 tipy, jak získat hypotéku bez úspor

3 tipy, jak získat hypotéku bez úspor

30.10.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Hypotéka bez úspor je sen spousty mladých lidí. Právě oni totiž často ještě nemají naspořených dost peněz na to, aby mohli zaplatit 10 % a víc z ceny nemovitosti. A přestože oficiálně většina poskytovatelů takovou možnost přímo nenabízí, existují způsoby, jak hypotéku bez úspor získat.

Jak probíhá čerpání hypotéky na výstavbu a na koupi nemovitosti

Jak probíhá čerpání hypotéky na výstavbu a na koupi nemovitosti

30.10.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Jaké jsou podmínky čerpání hypotéky? Kolik na něj mám času? A jak je to s nedočerpáním půjčky? To jsou jedny z nejčastějších otázek, které souvisí s vyplácením peněz z hypotečního úvěru. Odpovědi na ně obvykle závisí na účelu půjčky a dalších okolnostech. Podívejte se tedy, jak probíhá čerpání hypotéky v konkrétních případech.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

K

#11615, Kolik mi zůstane v insolvenci?, Exekuce a insolvence, 31.10.2020

Dobrý den, jsem matka na mateřské dovolené a mám už 3 roky insolvenci. Jelikož jsem 15 měsíců na MD, tak mi nestrhávají nic. Ale od 2.11. 2020 mám nástup do zaměstnání. A jelikož mám insolvenci stanovenou tak, že mi z prvního zaměstnání strhávali všechno a nechali mi jen 10 000 Kč, chci se zeptat, kolik mi teď budou strhávat, když mám i rodičovský příspěvek. Děkuji

Dobrý den, přijde na to, jak vysoký budete mít čistý příjem ze zaměstnání. Např. při čistém výdělku 15 000 Kč bude s rodičovskou Váš celkový příjem 25 000 Kč a při jedné vyživované osobě (1 dítě, bez manžela) by Vám zůstávalo 15 242 Kč. V rámci insolvence započaté před 6/2019 je třeba splatit min. 30% dluhů.

LM

#11614, Matka mi nedává sirotčí důchod a chce, abych bydlela doma a chodila do školy, Osobní a rodinné finance, 31.10.2020

Dobry den, je mi 16 let a dostávám sirotčí důchod, který chodí mé matce (učitelka), se kterou nemám moc důvěryhodný vztah. Měly jsme problémy s financemi, které už nejsou. Bydlím u svého přítele a matka mi zapírá sirotčí důchod. Někdy mi teda koupi něco k jídlu, ale kdyby přicházel sirotčí důchod mně, tak bych si mohla aspoň dovolit něco na sebe a tak podobně. Mohla bych udělat něco proto, aby všichni neargumentovali jen: "Máš bydlet tady, platit nájem tady, a jídlo máš také tady"? Chtěla bych se trochu osamostatnit, i když je mi jen 16. Ale bydlet s ní mě stresuje, jelikož je učitelka a cpala do mě učení od malička. Tak začínám být lhostejná ke škole, i když mě můj obor baví. Mohla bych se někam obrátit? Nebo nějak na nějakých soc. úřadech přepsat sirotčí důchod přímo na mě?

Dobrý den, plnoletosti dosáhnete až v 18 letech. Do té doby nejste plně svéprávná (se všemi právními důsledky) a zodpovídají za Vás rodiče (matka). Za neplnoleté děti řeší sirotčí důchod jejich zákonný zástupce (rodič), který má vůči Vám vyživovací povinnost a odpovědnost.  Coby neplnoletá jste legislativou značně omezena - nemůžete za sebe činit mnoho právních aktů, nemůžete mít řidičský průkaz, nemůžete podnikat, sjednat si půjčku, konzumovat alkohol, kouřit, atd. To vše Vám legislativa zakazuje především s ohledem na vaše vlastní dobro. Člověk se vyvíjí, mění názory, sbírá životní zkušenosti a s rostoucí věkem obvykle zmoudří. V 16 letech byste bez dodatečného vývoje, nabraných zkušeností, atd. mohla učinit chybné rozhodnutí s fatálními následky (zkazit si celý život). Proto Vás legislativa takto omezuje/chrání. Tříleté dítě si nerado čistí zuby, a přesto mu je rodič nenechá zkazit a drhne je kartáčkem třeba i proti jeho vůli. Adolescent v 16 letech už chápe, proč si má čistit zuby, ale třeba má zase odpor ke škole a nelíbí se mu jiné povinnosti (protože třeba nevidí všechny důsledky svého jednání). Proto je tu opět rodič, aby svému dítěti pomohl (Vašimi slovy "cpal do Vás učení").  Přestože může být soužití s rodiči v tomto věku poměrně komplikované (např. i z důvodu neúplné či nefunkční rodiny), měla byste bydlet doma, chodit do školy a živit by Vás měla matka. Přivýdělek formou brigády je jistě chválihodný, ale nemělo být to být na úkor studia. Nyní je vaším hlavním úkolem připravit se co možná nejlépe na budoucí povolání.  Když mi bylo tolik co Vám, měl jsem naprosto stejnou touhu revoltovat. Teď coby otec 3 dětí to zase vidím z jiného úhlu pohledu. Držím palce!

ZK

#11613, Nájemník mi dluží na nájemném a má exekuce, Reality, 31.10.2020

Dobrý den, bývalý podnájemník mi dluží na nájmu 43 tis. Kč. Stále jen slibuje, ale nic se v praxi neděje. Zjistila jsem, že má již 3 exekuce, o kterých jsem samozřejmě neměla tušení. Podle inzerátu na pozici, na které pracuje, má dostávat 38 tis. čistého. Nicméně kvůli exekuci mu na 100% dává firma peníze bokem a jemu přizná menší plat. Je nějaká možnost, jak toto napadnout? Někam nahlásit? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, práci načerno resp. vyplácení nezdaněné mzdy můžete nahlásit inspektorátu práce. Nicméně vymáhání dlužného nájemného po nájemníkovi se třemi exekucemi může být poměrně komplikované. Dlužník má pravděpodobně obstavenou mzdu i majetek a Vaše exekuce by byla až čtvrtá v pořadí. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 11 600 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR