Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #14903, Londýňan v Jemenu potřebuje peníze na operaci pro syna

Londýňan v Jemenu potřebuje peníze na operaci pro syna, Podvod

23.7.2021 Podvod

Dobrý deň prajem, pred dvoma týždňami mi napísal jeden muž z Londýna. Tvrdí, že je v Jemene a nemá prístup k svojmu bankovému účtu. Včera mi napísal, že jeho syn ma problém z obličkami. Chcel po mne, aby som napísala jeho manažérke, aby mi poslala jeho prihlasovacie údaje k bankovému účtu a ja hlúpa som to spravila. Žiadal po mne aby som previedla na svoj účet 100 000 dolárov, ktoré mali byť na operáciu jeho syna. Nechcel som aby boli prevedené na môj účet, tak mi poslal nejaké údaje toho doktorka a ja som ich vyplnila a poslala som mu tak 100 000 dolárov. Dnes mi prišiel email od jeho “manažérky” že mám zaplatiť 3 800 dolárov za C.O.T (províziu za prevody ) a že to nieje možné uskutočniť z jeho účtu. Odpísala som že nič take mi nebolo povedané a že nech to riešia s ním. Teraz mi vypisujem že to mám poslať a že mi to vráti a podobné hlúposti. Prosím pomôžte mi. Ďakujem

Dobrý den,

jedná se o klasický podvod. Cílem podvodníků je z Vás pouze vytáhnout peníze pod smyšlenými záminkami (poplatky za převod, atd.). Žádný muž z Londýna v Jemenu není, nemá syna a nikoho nečeká operace. Celou dobu si s Vámi píše podvodník (píše Vám i jménem banky). Důrazně doporučuji ihned přerušit veškerou komunikaci. Píše-li Vám na email neznámý cizinec s prosbou o pomoc (nebo Vám naopak nabízí zbohatnutí), jedná se vždy o podvod.