Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #17183, Umírající pán z Francie slibuje dar

Umírající pán z Francie slibuje dar, Podvod

7.3.2022 Podvod

Dobrý den, dostala jsem nabídku z Francie, kdy si mě na sociálních sítích vybral jako dědičku jistý pán, který umírá. Část již věnoval na charitu a něco mám dostat já (76 000 EUR). ovšem po několika výměnách došlo k požadavku zaplatit asi 4 500 Kč jako poplatek za převod. Ty já ale nemám a přítel se domnívá, že je to podvod. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

samozřejmě se jedná o podvod. Cílem podvodníků je z Vás pod falešnou záminkou vytáhnout peníze. Po zaplacení prvních 4 500 Kč by následoval požadavek na další platby a podvodníci by Vám mazali med kolem úst tak dlouho, dokud byste byla ochotna platit.