Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #17698, Podvodník ze zahraničí nechce vrátit peníze

Podvodník ze zahraničí nechce vrátit peníze, Podvod

22.4.2022 Podvod

Dobrý den, jak postupovat, když byly převedeny penize z banky na banku v Litvě a zjistil jsem, že podvodným způsobem? Dal jsem to na Polici ČR. Odpověděli z banky v Litvě, že podvodník nesouhlasí s tím, že převede peníze zpět na učet a ohaní se bankou GDPR. Jak mám postupovat? Mám doklad od ČS a předal jsem ho Policii ČR.

Dobrý den,

zloděj Vám peníze dobrovolně nevrátí (jinak by je nekradl). Podvod jste správně nahlásil Policii ČR, ale šance na vypátrání pachatele v zahraničí je bohužel téměř nulová. V takových případech je nutná prevence - neposílejte peníze neznámým cizincům do zahraničí.