Důchodkyně přišla o 67 000 Kč na účtu - Co dělat v případě podvodného vybrání peněz?

14.1.2023 Podvod

Dobrý den, z mého osobního účtu vybral Tomash Matius 67 000 Kč. Pod záminkou, že mi posílá kryptoměny v českých korunách, jsem mu bohužel svěřila účet, že mi na něj zašle uvedenou sumu. Ale k mému zděšení částku neposlal nýbrž vybral a na účtu mi nechal jen 14 Kč. Prosím, dá se s tím něco dělat? Jsem důchodkyně a jsem z toho nešťastná. Děkuji za zprávu.

Dobrý den,

vše nahlaste Policii ČR, ale šance na vypátrání pachatele a náhradu škody je bohužel minimální. Pokud Vám někdo slibuje peníze (dar, dědictví, investice, kryptoměny, jiné zbohatnutí), vždy se jedná o podvod. Nebavte se s neznámými lidmi na internetu.