Banky.cz Bankovní poradna zdarma #998, Dotaz v bankovní poradně

Jak převést peníze z ciziny na český účet?

dobry den chtěl bych se zeptat jestli mate nakeho poradce potřeboval bych poradit jak převect penize z cizini sem do česka na muj učet tel-xxx děkuju paur

Dobrý den,

ze které země, kolik a proč chcete převádět? Obvykle si lze vystačit z obyčejným bankovním převodem, kde poplatek za převod hradí odesílatel peněz (žádné další poplatky, daně, atd. se neplatí).

Nejedná se náhodou o podvod? Čas od času zde někdo položí podobný dotaz na převod peněz z ciziny a vyklube se z toho klasický trik, kdy se Vám na mail ozve někdo neznámý ze zahraničí, kdo potřebuje urgentně Vaši pomoc s čímkoliv (převod peněz, odklon dědictví, atd.) a za to slibuje vysokou odměnu. Těsně před Vaším pohádkovým zbohatnutím po Vás onen neznámý ze zahraničí začne prosit o zálohy na poplatky a další nutné výdaje s transferem peněz. Vy však svou slíbenou odměnu nikdy neuvidíte a končíte okraden o vše, co jste protistraně poslal.