Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #16092, Lékař na misi v zahraničí slibuje peníze

Lékař na misi v zahraničí slibuje peníze, Podvod

11.12.2021 Podvod

Dobrý den, kontaktoval mě na seznamce muž Liberce, ale pak uvedl, že se narodil v Anglii a z Liberce byl otec. On že přišel o rodinu a pracuje jako lékař na misi v Iráku. Jde do důchodu a chce se usídlit v Česku. Za několik dní napsal, že byl přepaden a přišel o doklady i kartu. Takže má zablokovaný účet v Anglii. Denně mě prosil o pomoc, abych si nechala poslat jeho odstupné na můj účet, což jsem odmítla. Pak poslal bez mého vědomí můj kontakt prý své bance. Bohužel jsem se nechala umluvit denním - prosím, pomozte mi. Banka mě oslovila a já jim poslala svoje údaje i s adresou. Okamžitě přišlo potvrzení o založení účtu i s vkladem obrovské částky v librách. Udělala jsem i požadovanou transakci, bez jakéhokoliv potvrzení kódem. Na můj dotaz po polatcích mi bylo z banky několikrát sděleno, že po mně nebudou chtít poplatky. Pak jsem měla provést další převod z účtu. Ale tentokrát už s potvrzovacím kódem. Za něj že musím zaplatit v přepočtu 270 000 Kč. Kvůi brexitu prý přes český účet: Název účtu: Zdeňka Pechova Banka: Česká spořitelna Účet: 4186283309/0800 Z vdeného účtu prý strhnout nic nemůžou. Je to hodně podivné. Jak můžou chtít takovou - pro mě nepředstavitelnou částku? Napsala jsem, že jsem důchodce s podprůměrným příjmem bez úspor. Snížili na polovinu, což je stejně neúnosné. Pak 67 500 Kč, prý dvakrát. Když nebude do 14.12., účtují prý penále. Nevím jaké. Když jsem se zmínila o podvodu, začali vyhrožovat soudem. Denně dostávám několik emailů s žádostí o zaplacení. Whatsapp jsem musela zablokovat. Pak mi prý dotyčný vše vrátí. Zatím je prý bez dokladů a nemůže odjet. I kdybych si půjčila a něco zaplatila, nevěřím, že to tím skončí. Už nevěřím vůbec ničemu. Ale co mám dělat? Ten nátlak trvá 2 týdny a jsem z toho na dně psychicky i fyzicky. Je mi 70, jsem chronicky nemocná a toto mi nepřidá. Jsem zoufalá, nevím na koho se obrátit. Bojím se, aby mě nepřipravili třeba o bydlení. Poraďte mi, prosím. Děkuji za odpověď. J.N.

Dobrý den,

jedná se o podvod. Žádný lékař na misi v zahraničí, žádná britská banka - celou dobu se s Vámi píše podvodník, který Vám dal i jménem banky přístup do falešného internetbankingu, kde vidíte na fiktivních účtech smyšlené částky. Vše je podvod. Ihned s podvodníky přerušte veškerou komunikaci, zablokujte si je na emailu či jiných komunikačních nástrojích. České číslo účtu podvodníka (4186283309/0800) nahlaste neprodleně Policii ČR. Určitě se nebojte zcela směšných výhrůžek ze strany podvodníků, že dostanete pokutu, že se s Vámi budou soudit. To je zcela mimo realitu. Podvodník je zoufalý, protože se mu zatím nepovedlo z Vás vytáhnout žádné peníze - po dobrém to s Vámi nešlo, tak to zkouší takto pod nátlakem.

Pro příště Vám důrazně doporučuji si nepsat s neznámými cizinci přes seznamky, kteří z Vás budou jen tahat peníze.