Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #18611, Sdělil jsem citlivé údaje neznámému volajícímu

Sdělil jsem citlivé údaje neznámému volajícímu, Podvod

26.7.2022 Podvod

Dobrý den, když jsem byla na webu Srovnejto vyhledávat ceny pojištění domácnosti, volalo mi toto telefonní číslo +420703155538 za účelem pomoci sjednat pojištění. Nic jsem nepodepsala, měla jsem obdržet jen přehled konkurenčních nabídek. Nicméně jsem uvedla po telefonu své RČ, jméno, adresu a email. To byla velká chyba. Jak se dá teď zabránit zneužití osobních údajů? Stačí zajít na Policii ČR nebo mám kontaktovat i banky a varovat je? Díky za odpověď.

Dobrý den,

tím že jste neznámému volajícímu číslu uvedla dobrovolně své citlivé údaje, se neznámé volající číslo ničeho nedopustilo (není co hlásit Policii ČR). Teprve pokud by Vám byl např. nějaký produkt sjednán bez vašeho souhlasu, jednalo by se o protiprávní jednání. Důrazně doporučuji takto citlivé údaje nikomu po telefonu nesdělovat.