Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #12022, Český mincovní obchod

Nedodání zásilky a výzva k úhradě: Co dělat, když se ztratí faktura a přijdou výzvy od inkasní společnosti?

6.12.2020 Podvod

Dobrý den, obdržel jsem na základě souhlasu od Českého mincovního obchodu Plzeň do schránky několik zásilek, které jsem uhradil. Potom mi došla faktura na zásilku ve výši 4 530 Kč, kterou jsem neobdržel. Oznámil jsem nedodání této zásilky a zrušil jsem zasílání dalšího zboží .Nyní mi přišla SMS od Alektum, s.r.o s výzvou k úhradě 5 535 Kč na účet 5555533399/0800. 1.10.2020 mi poslala společnost z Plzně dopis, že zastavili zasílání dalšího zboží, ale že mi ještě odeslali další zásilku.

Dobrý den,

jedná se o nekalou obchodní praktiku, za kterou Česká obchodní inspekce udělila Českému mincovnímu obchodu pokuty za více než 1,5 mil. Kč. Tento obchod se zaměřuje především na seniory, kterým takto nutí bezcenné mince. Na poslední stránce své první objednávky máte malým písmem napsáno, že se zavazujete k pravidelnému odběru (proto Vám neustále posílají další mince a požadují další platby). O peníze z již zaplacených objednávek jste bohužel definitivně přišel, ale důrazně doporučuji nic dalšího neplatit a bránit se případně právní cestou.