Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #4408, Převod peněz ze zahraničí

Je možné, že banka je zapletená do podvodu? Analyzujeme čísla, která mi poslala banka

4.3.2018 Podvod

Pokračování dotazu č. 4407: Ano, tak to bylo. A jsou ta čísla vůbec banky? Je možné, že je v tom podvodu zapletená i ta banka? Ta čísla mi poslala banka.

Dobrý den,

banka v žádném podvodu určitě zapletena není a rozhodně Vám nic neposílala (proč by to dělala?). Vše je dílem podvodníka, který vytvořil iluzi banky, která s Vámi komunikuje. Tyto podvody lze velmi snadno odhalit - stačí používat selský rozum a klást si základní otázky.

1) Jak by se cizinec dostal k Vašemu jménu a emailu?

2) Proč by měl kontaktovat zrovna Vás?

3) Proč by Vás měl kdokoliv nechat zbohatnout? (nikdo Vám zadarmo/bez práce nedá ani 100 Kč)

4) Proč by Vám banka posílala email s platebními údaji? (toto nikdy žádná banka nedělá - banka posílá peníze, nevybavuje se s příjemci plateb po emailu)

Nevěřte na pohádky typu "tajemný neznámý z daleké ciziny Vám chce svěřit své peníze". Nic takového neexistuje. Vždy jde o podvod.