Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #15066, Dostala jsem šek darem

Dostala jsem šek darem, Podvod

13.8.2021 Podvod

Dobrý den, přišel mi tento email. Chci se zeptat, jestli je to lest nějakého hackera. Děkuji.

Vážený zákazníku, Vaše pošta byla přijata a potvrzena. Vezměte prosím na vědomí, že jsme obdrželi šek (č. 1407) v hodnotě 1 500 000,00 USD od pana Manuela Franca s vytištěným vaším jménem, ​​což znamená, že sloužíte jako příjemce uvedené částky. VYBERTE SI PROSÍM Z TÉTO MOŽNOSTI NÍŽE A VYPLŇTE PŘIHLÁŠKU: Máme tedy 2 možné způsoby, jak vám tuto uvedenou částku doručit; Možnost 1. Kurýrní službou, přičemž šek bude doručen na vaši platnou domácí/kontaktní adresu. Možnost 2. Otevřením běžného účtu vaším jménem a šekem na dar od pana Manuela Franca bude uložen na běžný účet, poté budete poučeni o dalším kreditu na váš domácí účet.

Dobrý den,

jedná se o klasický podvod, kdy Vám neznámý cizinec slíbí zbohatnutí, ale bude z Vás jen tahat peníze pod smyšlenými záminkami (za převod, kurýrní služby, daně atd.).