Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #17512, Naletěla jsem podvodníkům

Co dělat, když je bankovní účet blokován kvůli podvodnému případu?

3.4.2022 Podvod

Dobrý den, v roce 2019 jsem bohužel naletěla podvodnici a byl mi policií zablokován účet. Policie případ stále vyšetřuje, tudíž je účet stále blokován. Jsem z toho již celkem nervózní, že to trvá tak dlouho. Nevím co mám dělat?

Dobrý den,

co přesně se stalo v roce 2019? Pokud jste např. propůjčila svůj účet podvodníkovi, který následně okrádal kupující na bazarech (peníze si nechal zasílat na váš účet a vybíral je hotově), pak nesete svůj díl viny na tomto podvodu a nelze vyloučit, že po Vás okradení budou požadovat náhradu škody.