Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #19647, Někdo mi vybral účet

Někdo mi vybral účet, Podvod

31.10.2022 Podvod

Dobrý den, dne 30/10 se někdo připojil přes jiné zařízení na můj účet u mBank, odeslal všechny moje úspory na cizí účty a načerpal půjčku. Půjčka od banky nebyla ověřena na příjem, je vedena na neplatné doklady a byla ihned schválena bez další autorizace. Jak se mohu u banky bránit? Děkuji

Dobrý den,

podejte bance reklamaci a banka vše prošetří. Došlo-li k pochybení na straně banky (např. pokud by hacker prolomil zabezpečení bankovního systému), bude Vám škoda nahrazena. Pokud ale bylo pochybení na Vaší straně (např. jste podvodníkům sdělila své přihlašovací údaje či jim přes aplikace umožnila vzdálený přístup ke svému mobilu), banka Vám škodu nenahradí. Poskytnutí půjčky stávajícím klientům je možné i bez dokládání příjmů (banka zná historii vašeho účtu, vidí vaše příjmy).