Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #15405, Poslal jsem podvodníkům půl milionu

Poslal jsem podvodníkům půl milionu, Podvod

22.9.2021 Podvod

Dobrý den, mám dotaz. Před měsícem a půl se se mnou spojila čínská žena s tím, že můžu obchodovat s dolary. Přesvědčila mne, abych tam zaslal 5 799$ s tím, že ona tam vloží 10 000$. Po necelém měsíci se suma vyšplhala na neuvěřitelných 51 122$ s tím, že mám zažádat o výběr. Společnost po mě v zápětí chtěla 7 688 dolarů, tedy nějakých 15% daň odeslat na jejich adresu peněženky s tím, že převážnou část uhradí čínská žena. No a pak to začalo, chtěli po mně pokutu  3000$ za to, že jsem daň neuhradil sám a následně dalších 2 600$ za to, že vložila 10 000$ na můj účet. Že je to prý vratná platba za ověření, že neperu špinavé peníze. Pak následoval poplatek 1 000$ za převod peněz na můj účet, který nevyšel prý kvůli tomu, že národní banka v Americe nepodporuje mojí banku. Tak přišel další poplatek za poslání peněz na moji peněženku 1 500$ s tím, že mi peníze co nejdříve pošlou. Platba samozřejmě neproběhla a dnes mne informovali, že je to z důvodu podezření z praní peněz , tak že mám zaplatit částku 3 600$, aby mi peníze uvolnili a já nebyl třešně stíhán. Dokonce mi vyhrožovali policii, OSN a vězením. Je tohle reálné, nebo podvod ? Díky za odpověď.

Dobrý den,

samozřejmě se jedná o podvod, o žádné obchodování nešlo, podvodníci z Vás celou dobu pouze tahají peníze. Jste dospělá svéprávná osoba. To opravdu stačí, aby Vám neznámý cizinec z Číny napsal "pošlete mi peníze" (z jakéhokoliv důvodu) a Vy dotyčnému postupně naposíláte 21 587 USD (téměř 0,5 milionu korun)?