Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #8282, Zaplatila jsem podvodníkovi za nedodané zboží

Zaplatila jsem podvodníkovi za nedodané zboží, Podvod

13.12.2019 Podvod

Dobrý den, přes bazar onlinejsem kontaktovala jednoho prodejce ohledně koupě elektroniky, kterou nabízel. Platbu chtěl zaslat na účet kolegy do Anglie (protože prodávající ještě nemá bankovní účet od zaměstnavatele), kde je prodávající údajně nyní na služební cestě. Zaslala jsem částku 4 500 Kč v eurech, pán mě ujišťoval, že balík odeslal přes službu GLS a že dorazí v pátek či pondělí. Sledovací kód jsem nedostala, v pondělí také nic nedorazilo. Pán zareagoval na mé e-maily až v pondělí a následující den mě ujišťoval, že mu kurýr poslal zprávu, že mi bude ve středu elektronika doručena. Samozřejmě do teď nic nepřišlo, pán nereaguje na e-maily. Je mi podezřelé, že pán nechtěl mé telefonní číslo kvůli zásilce a že mi neposkytnul i přes mé naléhání sledovací kód. Jenže mě mate, že u další elektroniky na webu má vyfocenou fakturu od zakoupení zboží. Myslíte, že by se mohlo jednat o podvod?

Dobrý den,

samozřejmě se jedná o podvod, fotku faktury dnes zvládne na počítači vyrobit každé malé dítě. Bazarové zboží nakupujte jen na portálech s hodnocením prodávajících (Aukro, eBay), kde je minimální riziko podvodu (a jen od prodávajících se špičkovým hodnocením). Nakoupit na anonymním bazaru za tisíce korun a poslat peníze předem do zahraničí, to je na 99% podvod. Na takovýchto bazarech kupujte max. drobnosti za pár korun.