Jak zamezit přístup podvodníkovi po použití aplikace Anydesk?

17.1.2023 Podvod

Dobrý den, stal se mi takový problém. Volal mi nějaký hajzlík z bicom a já mu hlupák který tomu nerozumí dal přistup do mého počítače přes aplikaci Anydesk. Nechtěl jsem mu už na dále poskytovat informace, tak mě poslal do háje a po ukončení hovoru mi z PC vymazal nějaké aplikace a soubory a restartoval P. Mám teď strach, že se kdykoliv k mému počítači muže připojit, kde mám uložené hesla a soukromé věci a nedej Bůh se nabourat do mé internet banky. Aplikaci Anydesk v PC nainstalovanou nemám, jen jsem ji stáhl. Můžete mi prosím poradit jak zamezit přístup podvodníkovi? Nebo když aplikaci nepoužívá, zda při další práci v mém počítači potřebuje ode mne nadiktovat nový kód pro přístup? Prosím poraďte mi, děkuji.

Dobrý den,

bohužel nemůžeme vědět, co všechno podvodník během uděleného přístupu ve vašem PC napáchal (mimo promazání aplikací Vám mohl třeba i nainstalovat škodlivý SW). Doporučuji nechat PC prohlédnout odborníkem a/nebo operační systém přeinstalovat.