Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #17702, Poslal jsem peníze do zahraničí

Jak chránit své peníze na účtu před vydíráním a podvodem?

22.4.2022 Podvod

Pokračování dotazu č. 17698: Dobrý den, dotyční lidé mě telefonicky vydírají! A peníze jsou na učtě v bance v Litvě. Jak mám postupovat? Aby nemohli vybrat peníze z účtu? Byl jsem podveden! Jak ce zablokovat peníze na účtu? Je to podvod.

Dobrý den,

podvod je třeba nahlásit Policii ČR, která může podniknout další kroky. Šance na vypátrání pachatele a navrácení peněz je však bohužel téměř nulová. Podvodník peníze z účtu velmi pravděpodobně již vybral (obvykle se tak děje v řádu vteřin od připsání platby).