Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #14209, Falešný kupující ze zahraničí

Jak se bránit podvodům při prodeji zboží do zahraničí?

12.5.2021 Podvod

Dobrý den, asi jsme udělali chybu a naletěli podvodníkovi, syn prodal do Anglie zboží, ale peníze mu nepřipsali na jeho účet. Teď po něm vyžadují, aby doplatil rozdíl na základě chyby zaměstnance banky, který udělal chybu. V tuto chvíli je nám jasné, že se jedná o podvod a žádné peníze posílat nebudeme. Chci se jen zeptat, jestli existuje nějaká možnost jak se dostat ke zboží nebo penězům. Je možnost toto řešit přes policii? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

jedná se o podvod, žádné další peníze podvodníkovi v žádném případě neposílejte. O odeslané zboží či peníze jste bohužel definitivně přišli. Jak se prosím mohlo stát, že jste zboží odeslali před připsáním peněz na účet? Z pohledu prodávajícího je přece jediný možný postup - nejdřív připsání peněz na účet a až potom odeslání zboží. Odešlete-li zboží před připsáním peněz na účet, ztratí kupující motivaci Vám zaplatit.