Banka zablokovala mé finanční prostředky a zrušila mi účet kvůli neznámým penězům - Jak postupovat v této situaci?

22.1.2023 Běžný účet

Dobrý den, dostala jsem se do následující situaci a prosím vás o radu. V prosinci mi byly připsány na účet peníze (3 000 Kč) od neznámého odesílatele, což jsem okamžitě nahlásila na infolince banky. Se zaměstnancem banky jsme se dohodli, že se budou snažit zjistit kdo to je a proč mně posílá peníze. Následně mě banka požádala o vysvětlení původu těchto peněz, na což jsem odpověděla, že nevím kdo to je a čekám až to zjistí oni. Následující týden mi banka zablokovala veškeré moji prostředky a poslala oznámení o zrušení účtu. Když jsem se zeptala své bankéřky proč mi byly zablokovány moje finanční prostředky, odpověděla mi, že se mám obrátit na Policii Karlovarského kraje a dala mi jednací číslo. Zajímá mě, jestli banka v této situaci postupuje správně a jak mám dál postupovat já. Děkuji a s pozdravem.

Dobrý den,

neznám detaily vašeho případu, ale velmi pravděpodobně si z Vás někdo udělal tzv. bílého koně. Neposílal si k Vám třeba kamarád peníze, které jste mu dále předávala např. v hotovosti či přeposílala na jiné účty? Doporučuji postupovat dle pokynů banky a vše řešit s Policií ČR.