Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #14070, Kamarád mě obral o 10 000 Kč

Kamarád mě obral o 10 000 Kč, Podvod

29.4.2021 Podvod

Dobrý den, pár dnů zpátky jsem svému dlouholetému kamarádovi prodal své auto. Domluvili jsme se na ceně 55 000 Kč. Kamarád neměl u sebe takovou hotovost, měl jen 44 000 Kč, vyhověl jsem mu a domluvili jsme se, že prodá svůj Playstation 4 a zbytek peněz mi dá. Trval jsem na tom, aby ho prodal on, protože on tvrdil, že PS4 má hodnotu 10 000 Kč. Já ho nemám kde odzkoušet případným zájemcům, on ano. Upozorňoval jsem ho, že ať mě nepodvede. Na všem souhlasil a čekal jsem pár dní, bez odezvy. Pořád mě nutil, ať s ním udělám přepis, tak jsem na to kývnul a dal jsem mu plnou moc, věřil jsem mu. Myslel jsem, že je kamarád, navíc já sám jsem mu přispěl minulý měsíc na jeho auto částkou 55 000 Kč, nechtěl jsem to zpátky. Ale v tomhle prodeji, co se týkalo mého auta, jsem byl principiální. Udělal se mnou kupní smlouvu, kde byly napsané jen naše údaje a co se prodává. Taky jsem to podepsal s tím, že máme ústní dohodu, proč by mě měl podvádět. Doma si uvedl cenu 44 000 Kč, ale o PS4 se už v kupní smlouvě nezmínil. Dnes jsem mu psal, zda už prodal PS4, protože věděl, že těch 10 000 Kč bylo pro mě důležité, musel jsem zaplatit nějaké správní poplatky. Upozorňoval jsem ho na to. Mám všechny konverzace, kde je vidět naše domluva i jeho samotného, i jeho přitelkyně. Prosím jak mám postupovat? Jsem zoufalý. Děkuji.

Dobrý den,

s tímto mnoho nenaděláte, neboť jste podepsal kupní smlouvu bez uvedení ceny a spor řešený soudní cestou by byl slovo proti slovu (nemáte jak prokázat svou verzi s vyšší cenou). Za 10 000 Kč jste si koupil životní lekci.