Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #2353, Falešný nákup zboží

Falešný nákup zboží, Podvod

9.12.2015 Podvod

Pokračování dotazu č. 2352: Dobrý den, prodala jsem do zahraničí moje maturitní šaty za 8 000 Kč ale za zpožděný převod odemne žádali 4 000 Kč poté jsem to převedla a slíbili že mi pošlou celkem 12 000 kč a peníze se mi vrátí. Takto to bylo i s 8 000 Kč s tim že je to poslední převod a pošlou mi 20 000 Kč. Ale žádné peníze nemám. Normálně pořád komunikojou i jejich banka se mnou. Ale já sem v koncích, prosím Vás tedy o radu co má dělat, protože na policii mi řekli že když komunikují že to podvod neni a že s tim neic neudělají. Potřebuji svoje peníze zpátky, poraďte mi prosím.

Dobrý den,

toto je přímo ukázkový podvod. Banka protistrany je smyšlená a pravděpodobně z Vás tahá peníze podvodník z Afriky či Jižní Ameriky. Policii to nemá smysl ani hlásit, ta těžko takto někoho vypátrá přes půlku světa. Jediné co můžete udělat je okamžitě přestat s nimi komunikovat a rozhodně jim žádné další peníze neposílat! Ztráta takto vysoké částky je bolestivá, ale pokud jim pošlete další peníze, bude ztráta jenom vyšší.

Několik poznámek:

1) proč by si někdo ze zahraničí kupoval zrovna Vaše maturitní šaty?

2) když už někomu něco prodáváte, tak požadujete platbu předem a až po zaplacení zboží odesíláte

3) pokud Vám někdo tvrdí, že aby Vám zaplatil, tak mu musíte napřed nějaké peníze poslat Vy, je to jasný podvod

4) prodej do zahraničí je úplně stejný jako prodej v tuzemsku - když něco prodáváte z Prahy do Brna, taky si to nejdříve necháte zaplatit a až potom odesíláte. A kdyby Vám kupující tvrdil, že mu musíte poslat předem nějaké peníze, aby zaplatil, tak to automaticky vyhodnotíte jako podvod (i kdyby to byla zpráva od falešné banky).