Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #8097, Neoprávněný výběr z bankomatu

Jak podat reklamaci na neoprávněný výběr z účtu bez uvedení konkrétních paragrafů zákona o platebním styku?

21.11.2019 Běžný účet

Pokračování dotazu č. 8096: Ještě jednou dobrý den, děkuji za bleskovou odpověď. O neoprávněném výběru jsem se dozvěděla přes infolinku dané banky, kdy mi bylo přesně sděleno kdy, kde k tomu došlo a slovy operátora mi bylo sděleno že je potřeba tuto skutečnost nahlásit v řádech 15 hodin tuším, což se stalo, protože i v policejním protokolu stojí přesně doba, kdy mi byla karta atd odcizena. Navíc z kamery v bankomatu se dá přesně určit, že jsem výběr nepovedla já. Mám i svědky, že v době výběru jsem se vyskytovala v jiné části města. Mám tedy písemně (emailem) podat reklamaci i bez uvedení konkrétních paragrafu zákona o platebním styku? Částka co mi zmizela z účtu byla vyšší než 5 000 Kč. Celková škoda včetně hotovosti atd vyšší než 8 000 Kč. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

reklamaci podejte bez uvedení paragrafů (to by ničemu nepomohlo). Nicméně tento výběr z bankomatu může být problematický, protože peníze bankomat nevydá bez zadání PINu a ten jste znala pouze Vy. Jsou podvodníci, kteří se na krádeže z bankomatů specializují. Ti na bankomat instalují čtečku karet a malou kameru, které umí platební kartu zkopírovat a natočit zadání PINu. V takovém případě by Vám ale nikdo nekradl kartu, neboť by ji měl již zkopírovanou.

Netušíte, jak se mohl pachatel dostat k Vašemu PINu? Skutečně nikdo mimo Vás ho nemohl znát.