Jak se bránit v případě nečekaných poplatků a vyhrožování ze strany darovatele?

8.2.2023 Podvod

Dobrý den, loni jsem podepsala smlouvu o daru na 158 000 EUR, ale předem mi pan Halim Nouga neřekl o poplatku za převod 2 190 EUR. Donutili mě si založit účet ve Francii, na něj vložili peníze/dar, ke kterému nemám přístup a odmítla jsem platit s tím že nemám na poplatek a nikdo mi nepůjčí. Teď vyhrožují pan Nouga i pan komisař z francouzské Policie, že podepsali oni i státní zástupce Francie papír, který odešlou do České Republiky a budu potrestána za podvod a praní špinavých peněz. Ale ty peníze nemám, nejsou na mém účtě v Česku. Jsou právě na tom francouzském účtě, který je na mé jméno. Ale peníze nemám. Teď mě chtějí potrestat a stále vyhrožují, co mám dělat?

Dobrý den,

celou dobu si s Vámi píší podvodníci, kteří se z Vás jen snaží vytáhnout peníze po smyšlenou záminkou. Nešlo to po dobrém (příslib zbohatnutí/daru), tak Vás zkoušejí strašit a píší Vám jménem smyšlené policie. Žádný dar byste nikdy nedostala. S podvodníky ihned přerušte komunikaci, email označte za spam a pro příště si pamatujte, že Vám nikdo nikdy jen tak žádné peníze ze zahraničí nedá (dar, dědictví, příslib vztahu - podvodníci slibují vše a jen ze svých obětí tahají peníze).