Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #8123, Podvod s prodejem zboží

Podvod s prodejem zboží, Podvod

JS

Prosim o radu. Znamy me pozadal, zda by si nemohl na muj ucet posilat penize za zbozi. Tvrdil ze je internetovy obchodnik s elektro. Rikal ze asi tak na dva tydny. Penize zacaly chodit na muj ucet a ja kazdy vecer jsem mu to odesilala do smenarny. Po 8 dnech mi banka zablokovala ucet. Za 3 dny mne volala Policie a bylo mi sdeleno, ze penize bral a zbozi neposlal. Ucet mam zablokovany 3 tydny a naskocil tam minus 360 000 Kc. To je soucet penez, ktere jsem poslala do smenarny. Proc tam naskocil ten minus, kdyz ja bance nic nedluzim? Na Policii mi bylo sdeleno, ze ucet bude dlouho zablokovany. Na muj dotaz, ze jsem uz 3 tydny bez penez, ptala jsem se, jestli si muzu vybrat duchod. Bylo mi sdeleno ze ne. Podotykam, ze to je muj jediny ucet a vsechny svoje penize mam tam. Musim prece z neceho zit. Poradte. Dekuji. Ten znamy je v USA.

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

podílela jste se na podvodu, kdy bylo mnoha zákazníkům odcizeno 360 000 Kč. To je poměrně závažná trestná činnost a nyní nesete následky. Tomu co jste dělala Vy (přijímala peníze od okradených a posílala je dále) se říká legalizace výnosů z trestné činnosti, lidově praní špinavých peněz. Peníze nedlužíte ani tak bance jako okradeným. Doporučuji Vám si najít dobrého právníka, neboť za tuto trestnou činnost hrozí i trest odnětí svobody. 

Ohledně Vašeho známého v USA. Nebylo to spíše tak, že Vás zcela neznámý cizinec kontaktoval přes email a buď se snažil se stát Vaším přítelem nebo Vám slíbil nějaké peníze? Přece dospělý rozumný člověk nemůže takovému neznámému poslat 360 000 Kč nebo svolit k participaci na podvodu. Je to stejné, jako kdyby Vás angažoval prodejce drog s tím, že on bude distribuovat drogy a Vy inkasovat peníze, které mu na konci každého dne pošlete. 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Sazby hypoték dál padají. Vše může změnit konec moratoria

Sazby hypoték dál padají. Vše může změnit konec moratoria

19.10.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Téměř na 2 %. Tak hluboko spadla v posledních měsících nabídková sazba u hypoték s LTV do 70 %. V září byla pouze 2,04 % a dá se čekat, že v říjnu ještě klesne. Otázkou je, na jak dlouho. Proti dalšímu poklesu stojí konec odkladu splátek u spotřebitelských a hypotečních úvěrů a hrozba horší splátkové morálky.

Vyplacení z hypotéky: jak vyplatit partnera i sourozence

Vyplacení z hypotéky: jak vyplatit partnera i sourozence

19.10.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Vyplacení partnera z hypotéky nebo například vyplacení sourozenců u nemovitosti, kterou jste zdědili nebo dostali od rodičů. I s tím vám pomůže půjčka na bydlení. Jak? Možností je několik. Záleží jen na tom, jakou situaci řešíte.

Jak dlouho trvá vyřízení hypotéky?

Jak dlouho trvá vyřízení hypotéky?

16.10.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Požádat o půjčku a za týden či za dva mít peníze na účtu. Tak si stále řada lidí představuje vyřízení hypotečního úvěru. Ve skutečnosti je to ale složitější. Doba vyřízení hypotéky se totiž odvíjí od řady faktorů, včetně toho, na co si půjčujete. Podívejte se, jak dlouho trvá vyřízení hypotéky v konkrétních případech.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

MT

#11524, Darování a převod akcií, Akcie a investice, 19.10.2020

Dobrý den, dovoluji se na Vás obrátit s následujícím dotazem. Žiji s přítelem, který vlastní akcie firmy ČEZ a rád by na mne nějaké převedl. Jaký by byl prosím postup v této záležitosti? Nemám bohužel s převodem akcií zatím žádné zkušenosti. Děkuji Vám.

Dobrý den, nejprve si musíte zřídit majetkový účet v CDCP (Centrální depozitář cenných papírů) prostřednictvím Vámi vybrané instituce (banka, broker - doporučuji Fio banku), která Vás bude zastupovat na kapitálovém trhu. Následně bude moci přítel převést akcie ze svého majetkového účtu na Váš majetkový účet. 

JB

#11523, Dědictví a insolvence, Osobní a rodinné finance, 19.10.2020

Dobrý večer, když zemře otec, jehož děti jsou v insolvenci, mohou se tito zříci dědictví ve prospěch svých dětí nebo nevlastního bratra? Nechtějí přijít o peníze, které by jim "sebral" insolvenční správce. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, v insolvenci se není možné zřeknout dědictví bez souhlasu ins. správce. Je třeba čestně dostát svým závazkům a nepřemýšlet o tom, jak odklonit peníze před věřiteli. 

V

#11522, Půjčí mi po insolvenci?, Půjčka, 19.10.2020

Dobrý den, poskytne mi nějaká banka úvěr 70 000 Kč po řádně ukončené insolvenci před rokem a půl s platem 30 000 Kč čistého? Děkuji

Dobrý den, takto brzy po skončení insolvence Vám bohužel nikdo půjčku neposkytne. O půjčku budete moci žádat nejdříve za 3-5 let od momentu ukončení insolvence.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 11 500 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR