Investice a podvod, Podvod

3.10.2021 Podvod

Dobrý den, založila jsem si účet na forex obchodování po telefonu u neznámého zahraničního brokera. Byl mi určen makléř a po telefonu když jsem chtěla zrusit účet tak mi řekl, že mě nepotřebuje, a ať si to zruším sama. Na účtu zůstaly 4 eura vyhraný, 420 eur mých vložených jsem si poslala zpět na deb. kartu, ale ty ke mně nedorazily. Otazka zní: Jak zruším účet, když se mnou nikdo nekomunikuje? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v posledním roce se nám tu rozmohl takový nešvar. Pod mediální masírkou "je nutné investovat, jinak Vám úspory znehodnotí inflace" jsou lidé ochotni posílat své těžce vydělané peníze komukoliv, kdo před nimi zamává vlaječkou "investice". Značná část těchto online zahraničních brokerů jsou podvodníci, jejichž cílem je z Vás pouze vytáhnout peníze (na falešné aplikaci Vám ukazují jak bohatnete, podvedený s vidinou zisku přisypává další peníze a problém nastává v momentě, kdy si chcete své peníze vybrat).

Investice ano, ale s rozumem:

  • investujte jen do oblastí, kterým velmi dobře rozumíte
  • investujte prostřednictvím instituce, které důvěřuje (např. vaše banka)
  • nikdy si nezakládejte investiční účty po telefonu, u neznámých brokerů, atd.
  • REKLAMA