Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #9224, Nákup na neznámém eshopu a rozdílná čísla účtů

Nákup na neznámém eshopu a rozdílná čísla účtů, Podvod

11.3.2020 Podvod

Dobrý den, objednali jsme si boty, ale ještě nezaplatili, protože jsme si nebyli jisti, jestli kupujeme správnou velikost. Přišel nám ale mail, na jaký účet máme zasílat peníze. To by nebyl problém, kdybychom dneska neobjednali od stejného eshopu, kde nám přišel normální mail s číslem účtu které bylo ale úplně jiné. Je to možné že čísla účtů se můžou měnit? Nebo ne? Je to podvodná stránka?

Dobrý den,

posílat ke každé objednávce jiné číslo účtu, to spíše vypadá na podvod. Vámi zmíněný obchod je pro vyhledávače zcela neznámý, nikde nemá hodnocení (heuréka, atd.). Zde bych určitě nenakupoval.