Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #2886, Broker Consulting za mě vyplnil investiční dotazník

Broker Consulting za mě vyplnil investiční dotazník, Podvod

L

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na možnost řešení svého problému. Před 10 lety jsem byla podvedena fin. poradcem renomované firmy Broker Consulting s následkem zmařené investice do firmy Immofinanz. Poradce místo mne vyplňoval dotazník, kam napsal, že jsem zkušený investor, neboť mám prý stav. spoření - byla jsem oklamána tím, že mi investice byla prezentována jako druh spoření na důchod. Byl mi slibován zisk v bezrizikovém produktu atd. Podle informace poradce se může trh zahýbat např. o 10%, ale v dlouhodobém horizontu vždycky akcie vydělávají. I když jsem zdůrazňovala, že o vložené prostředky nechci přijít, byla jsem uklidňována, že nic podobného nehrozí. Nyní, kdy jsem přišla o téměř celou vloženou částku a ještě jsem musela navíc zaplatit vstupní poplatek a poplatek za vedení účtu to se mnou nikdo nechce řešit. Poradce má prý zakázáno se mnou mluvit, právní oddělení Broker Consulting píše, že má stížnost je nedůvodná a že jsem podepsala dotazník, kde je uvedeno, že hodnota investice se může snížit, tj. ve výkladu poradenské firmy totéž, co ztratit vše. Navíc se ve firmě Immofinanz děly věci, kvůli nimž byla vyšetřována policií. I když jsem kvůli tomu volala svému poradci ve chvíli, kdy začaly akcie prudce klesat, zase jsem byla jen uklidňována, že nic nehrozí a přitom v Rakousku byla na Immofinanz podána akcionáři hromadná žaloba. Můj poradce mne o ničem neinformoval a přerušil se mnou veškerý kontakt. Než se investice (nemám jen jednu) dostaly do ztráty, tak mi poradce pravidelně volal, ale pak ztratil o mne zájem. Obrátila jsem se na ombudsmana, ale ten to neřeší. Ani Česká národní banka mi nepomohla. Myslíte, že by pro mne bylo nějaké řešení? Nejde mi už o žádné zhodnocení peněz, ale jen o vrácení vložených prostředků. Předem děkuji za radu! 

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

pokud jste skutečně podepsala dotazník, kde jste byla vykreslena jako poučený investor uvědomělý možné ztráty, pak je obtížnější se proti následnému jednání poradce bránit. Tímto aktem jste dala poradci písemné potvrzení, že všemu 100% rozumíte. Kdybyste investorský dotazník nepodepsala, pak by pomoc byla snazší - mohla byste podat podnět ČNB k prošetření. 

Osobně jsem ještě neviděl nikoho, komu by finanční poradce dobře poradil. Nikdo to s Vašimi financemi nemůže myslet upřímněji než Vy sama. Svěřovat své finance cizím lidem je poměrně nerozumné. Viz náš článek Finanční poradenství po Česku nebo natočený dokument Rada nad zlato. Pokud poradce neplatíte přímo Vy sama, ale je placen provizně od prodaného kusu, pak Vám bude doporučovat vždy takový produkt, ze kterého má nejvyšší provizi. A nejvyšší provize bývají z neprodejných produktů, které bývají pro klienty obvykle velmi nevýhodné.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Jak se vyrábí pneumatiky Michelin Alpin 5?

Jak se vyrábí pneumatiky Michelin Alpin 5?

27.10.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Seznamte se s vyspělými technologiemi pneumatiky Michelin Pilot Alpin 5!

Skupina Uniqa dokončila převzetí společností Axa a stala se pětkou na trhu

Skupina Uniqa dokončila převzetí společností Axa a stala se pětkou na trhu

26.10.2020, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Plánované převzetí společností Axa rakouskou skupinou Uniqa je u konce. Spojení, které bylo oznámené letos v únoru, v polovině října schválily všechny potřebné úřady

3 tipy, jak získat hypotéku bez úspor

3 tipy, jak získat hypotéku bez úspor

26.10.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Hypotéka bez úspor je sen spousty mladých lidí. Právě oni totiž často ještě nemají naspořených dost peněz na to, aby mohli zaplatit 10 % a víc z ceny nemovitosti. A přestože oficiálně většina poskytovatelů takovou možnost přímo nenabízí, existují způsoby, jak hypotéku bez úspor získat.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

PC

#11579, Jak dlouho trvá platba?, Platba, 27.10.2020

Dobrý den, dne 21.10.2020 byly odeslány peníze z účtu v UniCredit Bank na účet do Moneta Money Bank, ale ani čtvrtý den ty peníze nemám na účtě. Je možné, že to trvá tak dlouho? Nemůže to být tím, že je to vyšší částka? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, přestože je UniCredit Bank v odesílání plateb jednou z nejpomalejších bank, nejpozději druhý pracovní den po odeslání platby byste měl mít peníze na účtu v Monetě. Určitě není možné, aby to trvalo déle. Pravděpodobně Vám peníze poslány nebyly. 

MG

#11578, Penzijní spoření a příspěvek zaměstnavatele, Spoření, 27.10.2020

Dobrý den, sjednal jsem si přes svého poradce novou smlouvu doplňkového penzijního spoření. Převáděli jsme již naspořené peníze se staré smlouvy o penzijním připojištění a také nastavovali příspěvek zaměstnavatele. Když jsem přišla zaměstnavateli tuto změnu oznámit, řekli mi, že příspěvek zaměstnavatele mi nemůžou poskytnout, pokud tento nebude sjednán jejich osobou (asi taky poradcem / poradkyní). Je tohle v pořádku a má na toto zaměstnavatele právo nařídit mi, kde a s kým si danou věc sjednám? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, výplata příspěvku zaměstnavatele na doplňkové penzijní spoření by neměla být vázána touto podmínkou. Jedná se bohužel o častý nešvar (osobní selhání) nikoliv na straně zaměstnavatele ale konkrétního pracovníka HR či mzdové účtárny, který se takto snaží dohazovat za provize nové klienty spřízněným poradcům. Zkuste nejprve tento problém eskalovat v rámci firmy výše a případně se braňte právní cestou.

M

#11577, Půjčka, konsolidace a koronavirus, Půjčka, 27.10.2020

Dobrý den, využil jsem zmrazení splátek na 6 měsíců, v listopadu už budu všechny půjčky splácet. Chci se zeptat, jestli má cenu žádat v bance o konsolidaci, nebo jsem se díky tomu zmrazení splátek dostal do bankovního registru nebo na tzv. černou listinu a banky mi už nikde nepůjčí. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, žádost o odklad splátek na 6 měsíců z důvodu krize koronaviru Vám při žádosti o další půjčku (konsolidaci) nepomůže, ale určitě to neznamená celoživotní stopku. Doporučil bych 6 měsíců vyčkat a o konsolidaci požádat nejdříve na jaře příštího roku.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 11 500 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR