Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #8601, Slíbené peníze ze zahraničí

Jak se vyhnout podvodům při prodeji nemovitosti - rady a varování

18.1.2020 Podvod

Dobrý den, pane Jermař, chtěl bych vás požadat o radu, jestli je možné získat nějakým způsobem zpět své peníze nebo jestli jsem doplatil na svojí naivitu. Před 5 lety jsem prodával na inzerát svůj byt, ozval se mi ůdajně americký voják, že by měl o ten byt zájem, že by tu chtěl žít a podnikat a že potřebuje pomoc s převodem peněz, že peníze jsou legální a byla mi přislíbena provize. Stačí když mu zašlu své inicialy a adresu a nechá na moje jmeno zaregistrovat zásilku s bezp. kódem kde jsou uschované peníze. Nějaka bezpečnostní agentura která sidlí v Londýně prý zajistí dopravu a ostatní dokumenty. Agentura po mně požadovala peníze za přepravu a poté další peníze pro celní ůřad s tím, že po zaplacení zasilku doručí. Zaplatil jsem hodně peněz, jelikož jsem měl strach a neměl problémy a nikde nic nedlužil, na vyžádání mi poslali potvrzení o zaplacení i foto té zásilky. Nemluvím anglicky, takže mi píšou špatnou češtinou, teď je to ve fázi čekání, požadují další poplatky za uskladnění po zaplacení, prý zásilku uvolní což jsem zamítl. Nejsem tak starej ale asi blbej a naivní, nevím s kým to probrat, četl jsem na internetu některé dotazy na vaší adresu, takže nejsem asi jedinej s timto zřejmě podvodem. Co vy si o tom myslíte? Děkuji za váš názor.

Dobrý den,

jedná se o klasický podvod. Své peníze už neuvidíte, neboť podvodník sídlí v zemi se špatnou vymahatelností práva (nejčastěji africké státy). Tento podvod má mnoho scénářů (zájem o koupit prodávaného předmětu, dědictví, pomoc s převodem peněz, atd.), vždy jsou příjemci slíbeny velké peníze, a podvodník po celou dobu jen tahá z podvedeného peníze pod různými záminkami (smyšlené poplatky, cla a jiné výdaje).

Uvědomte si, že v dnešní technické době Vám web falešné banky, přepravní společnosti či bezpečností agentury za odpoledne vytvoří i průměrný středoškolák. Podvodník s Vámi po celou dobu komunikuje jménem těchto institucí z různých adres. Peníze se posílají vždy převodem, neposílají se zásilkou, nic jako bezpečnostní kód neexistuje. Celý příběh je jak z říše pohádek, má k realitě neskutečně daleko.