Jak se vyhnout podvodům při darování vysokých částek a jak rozeznat důvěryhodné transakce?

7.7.2020 Podvod

Dobrý večer, ozvala jsem se na jeden dar v hodnotě 1 mil. EUR. Mám od toho papíry a mám ještě zaplatit jednu částku, aby to mohli převést z jejich účtu na můj. Jak poznám, jestli jde o podvod? Komunikují s notářem, má i adresu, kde sídlí a číslo mi vychází na sídlo kde sídlí. Mmám to dokončit a poslat splátku a nebo od toho odejít? Děkuji

Dobrý den,

jedná se o podvod, kdy Vám podvodník (nejčastěji sídlící v zemi se špatnou vymahatelností práva, populární je Afrika) slíbil zbohatnutí a teď by z Vás pouze tahal peníze. Veškerá komunikace s notářem, bankou atd. byla zfalšována, celou dobu si s Vámi píše jen podvodník, i weby a vše ostatní je zfalšované.