Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #19114, Nemocná paní z ciziny slibuje peníze

Nemocná paní z ciziny slibuje peníze, Podvod

14.9.2022 Podvod

Dobrý den, mám dotaz. Napsala mi paní z ciziny, že je těžce nemocná a že umírá a má velký majetek, který mi chce přenechat, poněvadž nemá nikoho komu by peníze dala. Našla si mě na internetu a kontaktovala mě v messengeru. Za dva dny na to mě kontaktoval její notář, abych mu dala údaje ohledně mé osoby. Chtěl po mně kopii pasu nebo občanského průkazu. Dokonce mi poslali z banky certifikát o dědictví. Teď po mně chce banka, abych si založila účet v cizí měně, protože ten co mám tak na ten peníze nejdou odeslat. Až budu mít účet založený, chtějí po mně abych jim poslala heslo na online převod. Já si osobně myslím, že je to podvod, ale potřebovala bych, aby mi to potvrdil někdo kdo tomuhle rozumí. Děkuji vám za odpověď.

Dobrý den,

samozřejmě se jedná o podvod, žádná nemocná paní z ciziny Vám peníze nepošle. Celou dobu si píšete s podvodníkem, který se z Vás bude snažit vytáhnout peníze pod smyšlenými záminkami (poplatky, daně, atd.). Pokud jste podvodníkům poslala kopie OP a pasu, nechte si oba doklady zneplatnit a vystavit nové. S kopiemi dokladů si na Vás podvodník může sjednat třeba i půjčku online. Takto citlivé údaje a doklady nesmíte nikomu posílat.