Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #20121, Autopůjčovna nevrátila zálohu

Autopůjčovna nevrátila zálohu, Podvod

14.12.2022 Podvod

Dobrý den, 8.1. 2022 jsme měli zapůjčené vozidlo od autopůjčovny a platili jsme vratkou kauci 5 000 Kč (převodem z účtu). 11.1. 2022 jsme auto vraceli a vratnou kauci nám měli vrátit do týdne, ale do dnešního dne (14.12.2022) se nám na účet nepřipsala. V průběhu roku jsme s nimi několikrát komunikovali, poslali potvrzení o platbě, ale z jejich strany si nás přehazovali jak horký brambor a že už účetní platbu vrátila (to nám bylo řečeno min. 3x), ale nikdy jsme od nich nedostali žádné potvrzení, že byla opravdu odeslána. Od září už neodpovídají na SMS. Má smysl po tak dlouhé době podat trestní oznámení? Nebo existuje jiné řešení? Předem děkuji.

Dobrý den,

najměte si právníka, pošlete autopůjčovně předžalobní výzvu a pokud peníze nevrátí, domáhejte se svých práv soudní cestou.