Dědické řízení a pokus o podvod, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, manželka zemřelého po jeho úmrtí z běžného účtu vybrala prostřednictvím bankomatu veškeré prostředky (aniž by k účtu měla dispoziční oprávnění). Finance i účet chce před notářem zatajit. Běžný účet je dále otevřený, není blokovaný, odcházejí z něj poplatky za vedení (trvalé příkazy, inkasa, ani jiné na účtu nastaveny nebyly). Dědické řízení prozatím neproběhlo. Zemřelý měl dvě děti. Je nějaký způsob, jak se o podvodu notář či banka dozví?

Dobrý den,

před notářem nelze existenci účtu zemřelého zatajit (snadno ho odhalí náhledem do centrální evidence účtů). Předmětem dědictví je zůstatek peněz na účtu k datu úmrtí. Právoplatný dědic se pak může domáhat navrácení peněz od osoby, která peníze neoprávněně z účtu vybrala. Účet banka zablokuje po doložení úmrtního listu (mimo trvalé platby a inkasa, pokud s tímto zemřelý za života nevyslovil nesouhlas).