Vyhrála jsem, Podvod

24.4.2021 Podvod

Dobrý den, kontaktovali mě na telefon, že jsem vyhrála. Jako firma byla uvedená World Mobile Roaming a jméno Dr. Boggie Hanczaruk. Prý jde o roamingovou společnost, která provádí loterii - zařazena jsou ta čísla, která mají roaming. Požádali mě o kontakt (nechtěli číslo účtu, rodné číslo), řekla jsem si, že se nemůže nic stát, když napíšu jméno adresu a email. Posléze mi přišel email, že opravdu vyhrávám, že do dvou dnů by mi měla přijít MasterCard, kde bude 980 000 dolarů. Dokonce i s obrázkem karty a way bill. Chápu, že mi asi jen tak takovéhle peníze nepošle, ale co tím získají? Karta by údajně měla dorazit v pondělí. Děkuji za vyjádření.

Dobrý den,

jedná se o klasický podvod, kdy z Vás podvodníci budou pouze tahat peníze. V pondělí Vám nic nepřijde a budou po Vás chtít pod smyšlenou záminkou poplatek. Budou s Vámi komunikovat jménem falešné banky, přepravní společnosti, atd. a jen z Vás tahat peníze.