Jak se bránit nečestným nabídkám po telefonu?

3.5.2022 Podvod

Dobry den, pres telefonni hovor jsem zverejnila svoji adresu a povolila GDPR. Rekli mi, ze nejde o nabidku a ze je to bezplatne a nejaka kontrola pojisteni. Az po hovoru mi doslo, ze to tedy nabidka skutecne je, ale to, ze mi do telefonu pry nahravenoho hovoru lhali stranou - pry prijede pracovnik v terenu (v cas co jsme domluvili). Muzou si nechat neco nauctovat, kdyz prijede a ja odmitnu nebo nebudu pritomna?

Dobrý den,

všechny tyto nabídky po telefonu na kontrolu pojištění, energií, atd. jsou snahou Vám něco prodat (obvykle velmi nevýhodný produkt). Velmi často je vše na hranici manipulace, podvodu a nekalých obchodních praktik. Bude-li Vás po telefonu takto někdo obtěžovat, hovor ihned ukončete. Za zmařený výjezd Vám nic účtovat nemohou. Setkání s takovým konzultantem důrazně nedoporučuji, jinak se neubráníte a v manipulují Vás do smluv, které byste za plného vědomí a bez nátlaku nikdy nepodepsala. Tito tzv. šmejdi cílí zejména na seniory, matky na rodičovské, nezaměstnané a další ohrožené skupiny, které se často hůře brání. Doporučuji náš článek Podvody s prodejem po telefonu. Určitě si nikoho takového nepouštějte přes práh do bytu.