Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #9882, Podvod a dědictví ze zahraničí

Podvod a dědictví ze zahraničí, Podvod

27.4.2020 Podvod

Dobrý den, dostala jsem se do složité situace. Po obdržení emailu ohledně dědictví po zesnulém jmenovci bez příbuzných, jsem byla oslovena právníkem p. Daevon Stringfield, abych se ono dědictví přijala. Nechala jsem se stáhnout k tomuto jednání a s ním právníkem jsme počali jednat ohledně získání certifikátů na převedení dědického fondu na mé jméno a po té na mé konto do Čech. Na získání dokumentů a zaslání kurýrem k potvrzení k nám do Čech jsem musela vše platit a s vidinou, že se všechny vklady dědictvím se mi vrátí, jsem vše uhradila což se vyšplhalo do dost velké částky pomalu na 250 tis.Kč. Došla jsem ke konci, že jsem obdržela vlastní konto v amer. bance jen peníze převést do Čech. A k tomu jsem ještě potřebovala získat PIN kód a tam nastal veliký problém. Žádali zaplatit nerezidenční daň, která činila pomalu cca 1,5 mil. Kč. Zděsila jsem se, právník prý zařídil, že stačí uhradit pouze 340 tis. Kč, druhou část zaplatí prý on a zbytek se uhradí až po převodu do Čech. Ale k tomu nedojde, peníze nemám a ani již víc nechci dávat. Dozvěděla jsem se, že vše může být podvod a já jsem o všechny peníze co jsem už odeslala definitivně přišla. Onen právník se dušuje, že o podvod nejde, že mi celý vklad bude vrácen, ale zase odvolat, vzdát se dědictví, uhradit storno poplatek, že pak se mi vše vrátí. Opět jsem uvěřila, žádost o odstoupení a storno poplatek jsem odeslala, očekávala peníze! Místo toho jsem obdržela email, že musím ještě uhradit poslední platbu na převod dokumentů kurýrem z USA do Čech na úřady k potvrzení storna. To prý je opravdu poslední co uhradím a peníze mi vrátí. Ale já už nemám ani Kč a na víc mám strach, že je to opět další slib a zase si vymyslí něco dalšího a já peníze na zpět nikdy nedostanu, jen se moje odeslaná částka k nim bude navyšovat a já budu nešťastná! Nevím si už rady, co mám dělat ? Poradíte mi i v tomhle?

Dobrý den,

jedná se o klasický podvod, o všechny své peníze jste definitivně přišla. Podobných příběhů je plna naše bezplatná finanční poradna, sekce podvod. Případ můžete nahlásit na Policii ČR, ale je to bez šance na vypátrání pachatele, který sídlí v zemi s velmi špatnou vymahatelností práva (nejčastěji státy Afriky a Jižní Ameriky). Poslat zcela neznámému cizinci jen na základě pár emailů 250 000 Kč, to svéprávný plnoletý jedinec udělat nikdy nesmí!