Dědictví z Francie, Podvod

9.4.2024 Podvod

Dobrý den, toto mi přišlo, co to má znamenat? Ahoj doufám že se máš dobře. Jsem François Molins, lékař pečující o paní GODINOVOU. Mám smutnou zprávu, že musím oznámit smrt naší velmi postrádané Catherine Godinové, která zemřela ráno v úterý 9. dubna 2024 v 6:23. Pokud jsem na jejím účtu, je to proto, že jsi byl jediný člověk, se kterým počítala při darování svých peněz ve výši 565 000 EUR. A i když odmítne používat telefon, plánovala vás kontaktovat, ale zřejmě s ní nejste aktivní. Informuji vás, že pro vás nechala 565 000 EUR, chtěl bych, abyste se obrátili na jejího právníka, který má na starosti darování, a kdo jsou nyní vaše peníze. Jste dědici 565 000 EUR. Odpovězte prosím rychle, abych vás mohl spojit s jeho právníkem. Doufat v odpověď před uzavřením účtu dárce na Facebooku. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

jde o podvod - podvodníci Vám nejprve slíbí zbohatnutí (dar, dědictví) a následně z Vás jen tahají peníze pod smyšlenými záminkami (poplatky, daně). Podobných emailů rozešlou roboti každý den desítky tisíc, nemá smysl na to reagovat.