Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #5855, Falešný kupující ze zahraničí

Nadpis: Varování před podvodným cizincem zájemcem o nákup auta přes autobazar

28.1.2019 Podvod

Prodávám zboží přes autobazar a náhodně mne 13x kontaktoval asi podvodník. Cizinec se špatnou češtinou (George Morris ), že má obrovský zájem auto koupit do GB, volant vlevo mu nevadí,  jelikož se stěhuje do Albánie. Peníze prý pošle ihned na účet! Manžel říká již NEREAGOVAT, je to šílenej zloděj a jak koukám na podobné příspěvky,tak má PRAVDU.

Dobrý den,

Váš manžel má pravdu, jedná se o podvod. Obecně jakýkoliv zájemce ze zahraničí je velmi podezřelý (pokud se nejedná o unikátní kousek typu "zachovalý veterán") - proč by hledal zrovna na českém bazaru?