Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #7866, Dědictví v zahraničí

Jak zřídit nerezidenční účet a je správné platit 400 Euro za jeho zřízení?

29.10.2019 Podvod

Dobrý den, je běžné zaplatit 400 Euro za zřízení nerezidenčního účtu? Jsem účastníkem dědického řízení, kdy na bankovním účtu banky Massa Groups ve Francii je blokována finanční částka od příbuzného. Banka chce pro převod peněz do České republiky zřídit na mé jméno účet nerezidenta, na které údajně převedou peníze. Chtějí po mě kopii pasu, roční výpis telefonu nebo elektřiny, 2 pasové fotografie a zaplacení poplatku 400 Euro. Prosím, je tento postup včetně požadavků banky v pořádku? Předem mockrát děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud Vás kontaktoval přes email neznámý cizinec a slíbil Vám dědictví, pak se jedná o podvod. Dotyčný nyní falšuje všechnu komunikaci mezi Vámi a institucemi ve Francii a jen z Vás bude tahat peníze pod smyšlenými záminkami.